Całe ciało

Lekarze różnych specjalności leczą choroby w zakresie swoich kompetencji. Lekarzem od wszystkiego jest internista, albo lekarz rodzinny. Leczy on wiele chorób, i często korzysta ze wspierających diagnozę i leczenie konsultacji lekarzy innych specjalności.

Lekarzem pierwszego kontaktu w wielu przychodniach rejonowych jest lekarz rodzinny Warszawa, opiekujący się wszystkimi członkami rodzin pacjentów, dla których przychodnia jest rejonową.  Leczy dorosłych, jak internista, też ludzi w wieku podeszłym, których leczy również między innymi geriatra. Leczy również i dzieci, czym się zajmuje również pediatra Warszawa.

Specjalistą od analizy procesów myślowych, od prawidłowości rządzących ludzka psychiką, zrachowaniami jest psycholog Warszawa. Leczy głównie poprzez sesje psychoterapeutyczne.

Z chorobami serca związany jest lekarz o specjalności kardiologia. Lekarz kardiolog Gdańsk zajmuje się całym okładem krążenia, a w szczególności nabytymi i wrodzonymi wadami  oraz chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Lekarzem który diagnozuje i leczy choroby narządu wzroku jest okulista Gdańsk. Koryguje on wady refrakcji, czyli krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, ale też i  zajmuje się jaskrą, zaćmą, stanami zapalnymi narządu wzroku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *